Укрексімбанк
АТ «Укрексімбанк»
Контакт-центр: 0-800-50-44-50

© 2003-2019 АТ «Укрексімбанк»

Українська
Приватним клієнтам


Депозити
Платіжні картки
Послуги

Малому та середньому бізнесу
Корпоративному бізнесу

Зміни в законодавстві

Головна » Приватним клієнтам » Послуги » Поточний рахунок » Режим функціонування рахунків » Зміни в законодавстві


Українці зможуть зараховувати іноземну валюту від родичів на власні поточні рахунки

Національний банк України розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки фізичних осіб на території України.

Це передбачено постановою Правління Національного банку України № 256 від 12 квітня 2016 року «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 16 вересня 2013 року № 365» (далі – Постанова). Цим документом регулятор вносить зміни до постанови Правління НБУ № 365 від 16 вересня 2013 року «Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України».

До набуття чинності Постановою надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи зараховувались лише такого походження:

  • проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках;
  • кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи;
  • кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.

Зарахування інших надходжень в межах України (за окремими винятками) на поточний рахунок в іноземній валюті досі не здійснювалося. Такі надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України та на рахунок зараховувалися у гривневому еквіваленті.

Національний банк розширив можливості зараховувати в межах України на власний поточний рахунок фізичної особи кошти в інвалюті з інших джерел.

Зокрема:

  • кошти, отримані від родичів у безготівковій формі;
  • кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів (посадових осіб), яке підлягає примусовому виконанню;
  • кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами (подвійний лістинг).

Нагадаємо, 29 лютого 2016 року Правління НБУ затвердило Постанову № 123 «Про внесення змін до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні», якою чітко окреслило коло осіб, які розуміються в якості «родичів». Починаючи з 2 березня поточного року, це поняття охоплює батька, матір, вітчима, мачуху, сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого, опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.